Bir telefon kadar yakınız!
0 354 217 20 23
Dil Seçin

Çocuk Parkı Seti Nedir? Nelerden Oluşur?

Çocuk Parkı Seti Nedir? Nelerden Oluşur?

Çocuk parkı seti, çocukların fiziksel aktiviteler gerçekleştirdiği ve bir araya gelerek sosyalleştiği ortamlardır.

Çocuk Parkı Seti Örneği

Seti oluşturulurken, setin içeriğinde yer alması gereken bazı ürünler vardır. Bu yazımızda; çocuk parkı setinde neler olur sorusuna yanıt bulabileceksiniz.

Çocuk parkı seti, birden çok ürünün bir araya gelmesi ile oluşan, bir çok aktiviteyi bir arada barındıran ürünün genel adıdır. Setler genel olarak;

gibi onlarca üründen oluşmaktadır. Bu ürünlerin hangilerinin kullanılacağını, oluşturulacak çocuk oyun parkının niteliği ve bütçe belirlemektedir.

Kaydıraklar temel olarak, bağlandıkları platformun yükseklikleri ile anılır. Örneğin yerden 150cm yüksekliğe takılan bir düz kaydırak, “h150 düz kaydırak” şeklinde anılmaktadır.

Salıncaklar, temel olarak polietilen oturaklı, kauçuk oturaklı ve polietilen kauçuk tamponlu olarak 3 farklı şekilde anılmaktadır. Polietilen sepet ekonomik olarak en fazla tercih edilen çeşit olduğu gibi, güvenlik gereksinimlerinin yüksek olduğu yerlerde ön ve arkası kauçuk ile desteklenmiş polietilen sepetler tercih edilmektedir.

Tahterevalliler, ikili, dörtlü, figürlü vb. isimlerle anılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gerekilen, oturulacak oturak sayısıdır. 2 çocuğun aynı anda oynayabileceği ürün ikili, dört çocuğun oynayabileceği dörtlü şeklinde anılmaktadır. Ayrıca tahterevallilerin direklerine takılan polietilen ya da fiberglas figürler ile anılabilmektedir.

Zıpzıplar, çocukların tek başına ya da tasarıma göre 2-3 çocuk aynı anda binilebilen, yaylı oyun elemanlarıdır. Üstünde yer alan figürün adı ile anılmaktadır. Örneğin Köpek Zıpzıp, Tavşan Zıpzıp, Pelikan Zıpzıp gibi.

Tırmanma elemanları, her üreticinin kendine has tarzı ve üretim kabiliyeti ile üretilmektedir. Sektörde genel olarak polietilen malzemeden kaya ya da benzeri görseller verilmiş ürünler yer almaktadır. Yine metal profillerden “S” şeklinde ya da muhtelif figürlerde dikey tırmanma ürünleri de mevcuttur. Çağrı Park olarak, yine kendimize özgür tarzımız ile hayvan figürlü ya da karpuz gibi çocukların ilgisini çekebilecek ürünlerden oluşan tırmanma ürünleri sunmaktayız.

Söz konusu maliyetleri, sete eklenen ürünlerin sayısı ve büyüklüğü doğrudan etkilemektedir. Çocuk Parkı ürünleri temel olarak benzer profillerden ve platformlardan oluşmasına karşın, eklenen kaydırak sayısı, türü, tırmanma ürünlerinin varlığı vb. faktörler maliyetleri doğrudan etkilemektedir.

Sizler için en uygun ürünleri birlikte tespit etmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.