Bir telefon kadar yakınız!
0 354 217 20 23
Dil Seçin

Çocuk Parkı Fiberglas Kullanımı

Anasayfa » Çocuk Parkı Fiberglas Kullanımı

Fiber Çocuk Parkı;

Çağrı Fiber Çocuk Parkı olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz Çocuk Parkı ürünlerimizin tamamı metal konstrüksiyon üzeri fiberglas malzemeden üretilmektedir. Peki neden fiberglas?

Fiberglas; cam elyafının polyester reçine ile ıslatılıp kimyasal olarak sertleştirilmesi ile elde edilen bir hammaddedir. Temel olarak yapısı itibariyle kullanılamayacağı bir sektör yoktur. Çürümez, korozyona uğramaz, şekil değiştirmez. Esnektir, çok zor kırılır. Kırılma ya da çatlama durumunda sadece hasarlı bölge onarılabilir. Bu ve bunlara benzer yüzlerce sebepten günümüz teknolojisinde son derece önemli bir yere sahiptir.

Fiberglas, çeliğe karşı 4 kat fazla çekme dayanımına sahiptir. Yani, aynı beher miktarda çelik ile fiberglas lifi kuvvet testine tabi tutulduğunda çeliğe göre 4 kat fazla dayanıma sahiptir. Gelişen teknoloji, fiberglas malzemenin kalitesinde de son derece etkili olmuş ve günümüz fiberglas hammaddesi, geçmiş yıllara göre son derece mukavemetli hale gelmiştir. Geçmiş yıllarda kullanılan saman lifi ve reçine yerini cam elyafı ve polyester almıştır ve ürün dayanımları yüzlerce kat artmıştır.

Fiberglasın yurdumuzdaki uygulama alanları başlıca şunlardır; su, gıda maddesi ve kimyasal madde stoklama ve nakliye tankları; prefabrik kulübe ve binalar, çatı levhaları; kimyasal nakil boruları, termal su boruları, muhtelif deniz araçları (tekne kano bisiklet vs.); bina süslemeleri, banyo küvetleri, duş tekneleri, beton ve alçı kalıpları, mutfak tezgâhları, kapı ve pencere ve daha akla gelebilecek ahşap ve metalden yapılan tüm ürünler aynı zamanda fiberglastan üretilebilir.

Fiber Çocuk Parkı hammaddeleri, çocuk sağlığına zararlı hiçbir etkileşimde bulunmamaktadır.

Fiberglas malzemenin özellikleri;

• Hafif ve çok sağlamdır.
• Küflenmez veya paslanmaz.
• Dış etkenlerden etkilenmez (korozyon gibi).
• Sıcaktan veya soğuktan etkilenmez.
• Şekil değişikliğine uğramaz.
• Su geçirmez.
• İstenilen ebatta, şekilde ve renkte üretimi yapılabilmektedir.
• Darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Sert bir malzeme olmasına rağmen esnektir ve kamusal alanda sıkça rastladığımız vandallıklara karşı kent mobilyalarında kullanılabilecek en ideal üründür.

Bu Sebeplerle fiberglas ürünlerinin ömürleri diğer ürünlere nazaran çok daha fazladır.
Dış alanda veya iç alanda gönül rahatlığıyla yıllarca güvenle kullanabilirsiniz.